1 cze 2010

decyzje.

Człowiek podejmuje w swoim życiu bardzo wiele decyzji. Dziewczynka decyduje się na szkołę, która przygotuje ją do matury. Wybiera przedmioty, które zda, aby budować swoją przyszłość. Czasem wpływ na to co robi mają inne osoby. Wybiera studia, których się bała. Studia okazują się ciekawe. Ciężkie, ale ciekawe. Decyduje, że właśnie to będzie w życiu robiła. Że zostanie panią menager - być może będzie mogła rozwinąć swoje zainteresowania np. o grafikę reklamy? Tego nie wie. Młoda kobieta wie, że spotykając na swojej drodze kogoś, po raz pierwszy w życiu, nigdy nie spodziewałaby się rozmowy, która dałaby jej do myślenia. Kocha kwiaty, dekorowanie wnętrz. Zawsze marzyła o projektowaniu ogrodów. Ten ktoś daje jej pomysł na nowe spojrzenie na świat. I choć wie, że nigdy nie zdecyduje się zrezygnować z tego co studiuje, zaczyna myśleć w inny sposób. Podjęła decyzje, których nie żałuje. Ułożyła w głowie plan. I będzie się go trzymać, bo jest pewna tego co chce osiągnąć. I jest wdzięczna, za rozmowę która miała miejsce. Bo choć ktoś z kim rozmawiała nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ na jej spojrzenie na świat miał, cieszy się, że właśnie tak się wszystko potoczyło.

11 komentarzy:

 1. Intrygujący post... i - jak zwykle PRZEPIĘKNE zdjęcie. Pozdrawiam, Ola

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli piszesz o sobie ( a domyślam się że tak) to gratuluję bo ja do tej pory nie odnalazłam siebie i tego co chcę w życiu robić...
  Bardzo ładne zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. decyzje niosą za sobą zmiany. oby na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie jest umieć dążyć do obranego celu. Niektórym przychodzi to z wielkim trudem. Ale może właśnie tym bardziej warto...
  Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po przeczytaniu postu byłam pewna,że to moja uczennica napisała.
  Zdawała na grafikę ,kiedy się nie dostała chciała zrezygnować ze studiów ,namówiłam ją aby zdawała na projektowanie architektury zieleni,dostała się a po trzech latach ponownie zdawała na grafikę.Obroniła dyplom z architektury a w tym roku broni się z grafiki.
  Twoje zdjęcia są piękne

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pewna, że Twoje decyzje są słuszne, rozsądne i właściwe :) Życzę powodzenia we wszystkim co robisz :)
  Buziaki :)

  PS. Tęsknię za Twoimi postami! Strasznie Cię mało tu ostatnio..

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę Ci kochana powodzenia w realizacji planów! Trzymam mocno kciuki :)
  A co do decyzji - widzę tu całkiem podobną ścieżkę do swojej :) miłość do wnętrz od dzieciństwa, brak wiary we własne umiejętności i studia na całkiem innym polu... a potem - pewna rozmowa i w jej konsekwencji kolejne studia i wymarzony dyplom wnętrzarza :) do odważnych świat należy! Całym sercem jestem z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam na powitalną kawkę i miętę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą gdzie chcą.pozdrawiam i powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 10. piękne zdjęcia i przedmioty na nich, wszystko wspaniale się prezentuje, ślicznie tu

  OdpowiedzUsuń